Logo GGG
Pogoda na dziś:   oC   imieniny:   Bernarda, Martyny, Waleriana 14 Kwiecień; godzina: 09:13 Zapraszamy do wypoczynku w gospodarstwach agrotyrystycznych zrzeszonych w naszym Stowarzyszeniu. Pobyt w nich można zarezerwować: telefonicznie, e-mailem oraz w wybranych gospodarstwach na ich stronie klikając w zakładkę "Rezerwuj" lub poprzez "Panel rezerwacji" na stronie głównej, gdzie należy wybrać interesującą nas ofertę. - tanio, pewnie, bezpiecznie - WARTO. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.
Aktualności
Jubileusz 400-lecia Tylicza
2012-09-04 21:52:04
img/posty/445b0b5d815476429cdc9eed7afbd283.jpg

      W okresie od czerwca do  września mieszkańcy urokliwego Tylicza świetowali jubileusz 650 – lecia lokacji Miastka/Ornamentum i 400 lecie erygowania Miasta Tylicza.
      Obchody były zorganizowane przez organizacje pozarządowe i lokalną społeczność. W okresie obchodów jubileuszu przebywający tu na wypoczynku goście, którzy korzystają z zakwaterowania w kwaterach agroturystycznych, mogli zapoznać się z bogatą historią Tylicza, gościnnością mieszkańców i ich zaangażowaniem w sprawy lokalne.
Ofiarność i zaangażowanie w dobro wspólne szczególnie można ocenić podczas zwiedzania tej urokliwej  miejscowości oraz zaprojektowanego i zbudowanego miejsca modlitewno- refleksyjno-patriotycznego wraz ze zbudowaną z kamienia budowlą Golgoty.
        Ten mały park zadumy powstał przy pomocy mieszkąńców według pomysłu, szczególnie  zaangażowanego w sprawę rozwoju Tylicza, księdza proboszcza Mariana Stacha. W myśl sentencji umieszczonej nad bramą wejściową każdy odwiedzajacy to miejsce „wyjdzie stąd ten sam lecz nie taki sam”.
         Dzięki nieprzeciętnemu darowi zjednywania sobie sympatii mieszkańców i umiejętnemu budowaniu zaufania do swojej osoby zgromadził wokół siebie grono zaangażowanych ludzi, którzy budują nową, piękniejszą rzeczywistość tej przepięknej miejscowości.
         Jednym z głównych organizatorów przemian i organizacji uroczystości  Jubileuszu było i jest Koło Terenowe Stowarzyszenia GGG w Tyliczu. Zaangażowany w sprawy lokalne i rozwój turystyki Zarząd Koła w osobacch Pana Prezesa  Koła Jana Smolenia i Pani Skarbnik Marii Kuśmierz przy pomocy aktywnych członków tego Koła zbudowali i nadal budują prestiż naszego Stowarzyszenia wśród lokalnej społeczności.
         Będąc organizatorami festynów, turniejów piłkarskich, odbudowywując pijalnię wód mineralnych czy będąc posiadaczem stałej, zbudowanej własnymi siłami i z wygospodarowanych przez siebie środków,  zadaszonej sceny do występów i animacji lokalnych imprez kulturalnych i rozrwkowych urozmajcają gościm pobyt  i organizują wypoczynek.
          Działania te w tych trudnych czasach są szczególnie cenne gdyż są przykładem, jak zaangażowanie w dobro wspólne i szersze spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość może być powodem do naszego zadowolenia i zbudowania prestiżowej pozycji wsród nie tylko lokalnej społeczności.

Copyright © 2004-2013 Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne 2013. Projekt i wykonanie: GGG i Mateusz Lenart