Logo GGG
Pogoda na dziś:   oC   imieniny:   Jakuba, Sławy, Wincentego 6 Sierpień; godzina: 06:33 Zapraszamy do wypoczynku w gospodarstwach agrotyrystycznych zrzeszonych w naszym Stowarzyszeniu. Pobyt w nich można zarezerwować: telefonicznie, e-mailem oraz w wybranych gospodarstwach na ich stronie klikając w zakładkę "Rezerwuj" lub poprzez "Panel rezerwacji" na stronie głównej, gdzie należy wybrać interesującą nas ofertę. - tanio, pewnie, bezpiecznie - WARTO. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.
Aktualności
XIX Małopolska Giełda Agroturystyczna - Kraków 2016
2016-04-29 19:20:02
img/posty/891161c084410f49b5957483c070f4e0.jpg

 

W dniach 23-24 kwietnia 2016r. na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy Al.29 Listopada odbyła się XIX Małopolska Giełda Agroturystyczna.
Giełda zorganizowana była przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, przy udziale Małopolskiego Stowarzyszenia Doradztwa Rolniczego, Małopolskiej Izby Rolniczej, Małopolskiego Ośrodeka Doradztwa Rolniczego, Centrum Doradztwa Rolniczego o/Kraków, Stowarzyszenia Agroturystycznego „Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne” oraz Góralskiego  Stowarzyszenia Agroturystycznego.
Wraz z Małopolską Giełdą Agroturystyczną odbywały  się pokazy Ogrodnicze i można było zwiedzać Gospodarstwo Ogrodnicze Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
Głównym celem organizacji Giełdy była promocja turystyki wiejskiej, a także przedstawienie atrakcyjnej oferty wypoczynku mieszkańcom Krakowa oraz całego Województwa Małopolskiego.
Miał również miejsce konkurs i prezentacja produktów żywności regionalnej.
 Giełdzie  towarzyszyło  szereg imprez takich jak: kiermasze, pokazy kulinarne, wystawy rękodzieła, prezentacje gospodarstw, oraz konkursy i zabawy dla dzieci.
Atrakcją XIX Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej był zorganizowany w Auli Wydziału Leśnego koncert Zbigniewa Wodeckiego, który zaśpiewał swoje największe przeboje.
Na Giełdzie  nasze stoisko było reprezentowane przez gospodarstwo  Panstwa  Teresy i Bronisława Gierczaków z Grabiny Koło Bochni, którzy częstowali gości swoimi smakołykami oraz gospodarstwo Pani Moniki Brandys, która wraz z rodziną oferowała gościom smakołykami z Podhala.
Swoje stoisko miała również na Giełdzie winiarnia „Piwnice Antonioego”, której wina  zdobyły główna nadrodę w konkursie na najlepszy produkt regionalny w kategorii  inne produkty.
Giełda cieszyła się duzym zainteresowaniem mieszkańców Krakowa. 

 

Copyright © 2004-2013 Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne 2013. Projekt i wykonanie: GGG i Mateusz Lenart