Logo GGG
Pogoda na dziś:   oC   imieniny:   Libuszy, Wacławy, Wacława 28 Wrzesień; godzina: 21:58 Zapraszamy do wypoczynku w gospodarstwach agrotyrystycznych zrzeszonych w naszym Stowarzyszeniu. Pobyt w nich można zarezerwować: telefonicznie, e-mailem oraz w wybranych gospodarstwach na ich stronie klikając w zakładkę "Rezerwuj" lub poprzez "Panel rezerwacji" na stronie głównej, gdzie należy wybrać interesującą nas ofertę. - tanio, pewnie, bezpiecznie - WARTO. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.
Aktualności
Zapraszamy do odwiedzenia Małopolski
2010-04-18 19:39:10
img/posty/500ad179bf90c17b90d77b0a61debcd7.jpg

Obszar historycznej Małopolski wykracza daleko poza granice obecnego Województwa Małopolskiego, którego obszar obejmuje 15144 km2.
Krajobraz jest tu bardzo bogaty i zróżnicowany. Na południu znajduje się masyw Tatr, góry typu alpejskiego. Beskidy i Gorce to pasmo gór fliszowych, a utworzone w ich dolinach zalewy urozmaicają krajobraz i ofertę turystyczną regionu.
Wapienne Pieniny z malowniczym przełomem Dunajca - to wspaniały pomnik natury - atrakcja na miarę światową gdzie jak w soczewce na małej przestrzeni skupiają się wszystkie możliwe atrakcje turystyczne.
Dolina rzeki Wisły przecina województwo z zachodu na wschód, uspokaja niziną górskie pejzarze, ale za jej linią ciągnie się jeszcze jurajska Wyżyna Krakowsko-Częstochowska z malowniczymi ostańcami wapiennymi, spośród których najsłynniejsza jest Maczuga Herkulesa w Pieskowej Skale. W obrębie wyżyny znajduje się, jedyna w Europie, Pustynia Błędowska.
Bogactwo krajobrazu uzupełniają warunki klimatyczne wielu miejscowości oraz ich zasoby naturalne wykorzystywane w leczeniu wielu schorzeń. Najsłynniejsze uzdrowiska w Małopolsce to Krynica, Muszyna i Piwniczna, Rabka, Szczawnica z Krościenkiem oraz podkrakowskie Swoszowice. Odkryciem ostatnich lat są walory lecznicze mikroklimatu dwóch kopalń soli w Wieliczce i Bochni, w których prowadzona jest działalność sanatoryjna.
Uzupełnieniem walorów przyrodniczych jest bogactwo kulturowe regionu. Liczne zabytki i muzea stanowią atrakcję turystyczną regionu, często na skalę światową, jak dla przykładu Kopalnia Soli w Wieliczce z jej rzeźbami w bryłach soli i pięknymi solnymi komnatami.
Najważniejszym centrum artystycznym, historycznym i administracyjnym jest Kraków - niegdysiejsza stolica Polski, miasto królów, miejsce ich koronacji i wiecznego spoczynku. Wzgórze Wawelskie z zamkiem królewskim i katedra stanowią narodową świętość, a gromadzone przez wieki dzieła sztuki pozostają świadectwem potęgi kraju i jego władców.
Zabytki miasta - jego kościoły, budowle świeckie i pomniki oraz zbiory licznych muzeów przyciągają rzesze turystów. Bogactwo artystyczne regionu zostało docenione na arenie międzynarodowej.
Zespół staromiejski Krakowa, Wieliczka i jej zabytkowa kopalnia soli, zespół klasztorny w Kalwarii Zebrzydowskiej zostały wpisane na listę UNESCO Światowego Dziedzictwa Kultury. Na liście tej zostało także umieszczone Muzeum w Oświęcimiu - tragiczny pomnik hitlerowskiego ludobójstwa w Auschwitz - Birkenau.
Bogactwo geograficzne spowodowało także dużą różnorodność etnograficzną . Na obszarze Małopolski występują wielorakie grupy ludności o odrębnych zwyczajach i kulturze, które swe zwyczaje, mowę, strój i kulturę materialną kultywują i pielęgnują dając świadectwo przywiązania do swej ziemi i kultury swych przodków.
Folklor, architektura, dziedzictwo kulinarne, rozbudowana sieć hoteli, pensjonatów i kwater agroturystycznych to magnes, który przyciąga rzesze turystów zarówno z kraju jak i z zagranicy.
Stowarzyszenie Agroturystyczne Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne chce Państwu zaoferować różne formy wypoczynku na Małopolskiej wsi, oferując różnorodność form spędzenia wolnego czasu, gościnność gospodarzy, wygodne pokoje i smaczną kuchnię regionalną.
Wielu gości wypoczywających w naszym regionie doceniło uroki Małopolskiej wsi i naszą ofertę wypoczynku. Mamy nadzieję że i Państwo, którzy odwiedzą naszą stronę internetową znajdą dla siebie odpowiednią ofertę, skorzystają z tej oferty i będą do niej powracać a oferowana możliwość zakupu oferty poprzez internet tylko zachęci do korzystania z naszych usług.

Życzymy miłego, pełnego dobrych wrażeń wypoczynku.

Stowarzyszenie Agroturystyczne
Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne 

Copyright © 2004-2013 Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne 2013. Projekt i wykonanie: GGG i Mateusz Lenart