Logo GGG
Pogoda na dziś:   oC   imieniny:   Bazylego, Bernardyna, Krystyny 20 Maj; godzina: 20:30 Zapraszamy do wypoczynku w gospodarstwach agrotyrystycznych zrzeszonych w naszym Stowarzyszeniu. Pobyt w nich można zarezerwować: telefonicznie, e-mailem oraz w wybranych gospodarstwach na ich stronie klikając w zakładkę "Rezerwuj" lub poprzez "Panel rezerwacji" na stronie głównej, gdzie należy wybrać interesującą nas ofertę. - tanio, pewnie, bezpiecznie - WARTO. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.
Oferta agroturystyczna Terenowego Koła Stowarzyszenia GGG z okolic Ojcowa
Opis okolicy i jej atrakcji turystycznych

 

Okolice Ojcowa to malownicza okolica Doliny Pradnika i Ojcowskiego Parku Narodowego.
Ojcowski Park Narodowy - najmniejszy w Polsce, ale bardzo urokliwy, przyciąga turystów pięknem lasów, rzek i malowniczych skał oraz licznymi jaskiniami (z największą Łokietka) i zabytkami.
Ojców to mała wieś koło Krakowa, na południowym krańcu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Kiedyś zaglądali tu Królowie, później kuracjusze, dziś Ojcowski Park Narodowy i jego okolice odwiedzają turyści z każdego niemal zakątka świata. Ojców i OPN przyciąga urokiem ciszy, zieleni, bielących się tu i ówdzie skał i licznymi pamiątkami przeszłości. To tu Król Kazimierz posadowił swój zamek; W jednej z pieczar (dziś zwana Jaskinią Łokietka) ukrywał się Król Władysław; To tu nocował w domu Pani Indykowej (można by rzec, że w ówczesnym gospodarstwie agroturystycznym) Fryderyk Chopin w drodze do Wiednia.
   Nasze gospodarstwa agroturystyczne położone tuż obok OPN, w gminie Wielka Wieś są doskonała bazą wypoczynkową i wypadową dla turystów pragnących zwiedzić Ojców, Kraków i okoliczne tereny. Region kusi pięknymi zabytkami : zamki w Pieskowej Skale,Ojcowie, Korzkwi, licznymi jaskiniami, m.in: Wierzchowska, Łokietka. Bliskość Krakowa zachęca zawsze naszych gości do odwiedzenia Grodu Kraka oraz unikatowej kopalni soli w Wieliczce. Dla lubiących czynny wypoczynek przygotowano wiele szlaków pieszych i rowerowych, w pobliskich dolinkach możliwość wspinaczki. Po trudach zwiedzania nasi goście mogą posilić się posiłkami przygotowywanymi przez gospodynie z własnych produktów oraz odpocząć na łonie natury.
Oferta gospodarstw należących do tego koła

W tym kole terenowym nie ma jeszcze żadnych kwater

Copyright © 2004-2013 Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne 2013. Projekt i wykonanie: GGG i Mateusz Lenart