Logo GGG
Pogoda na dziś:   oC   imieniny:   Bazylego, Bernardyna, Krystyny 20 Maj; godzina: 20:13 Zapraszamy do wypoczynku w gospodarstwach agrotyrystycznych zrzeszonych w naszym Stowarzyszeniu. Pobyt w nich można zarezerwować: telefonicznie, e-mailem oraz w wybranych gospodarstwach na ich stronie klikając w zakładkę "Rezerwuj" lub poprzez "Panel rezerwacji" na stronie głównej, gdzie należy wybrać interesującą nas ofertę. - tanio, pewnie, bezpiecznie - WARTO. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.
Oferta agroturystyczna Terenowego Koła Stowarzyszenia GGG w Wiśniowej
Opis okolicy i jej atrakcji turystycznych

Miejscowość i gmina Wiśniowa jest położona w kotlinie na wysokości 350-400 m n.p.m. pomiędzy pokrytymi lasami pasmami gór Beskidu Średniego i Wyspowego na terenie Powiatu Myślenickiego. Tereny o niezwykle bogatej historii i tradycji turystycznej.
Trasy turystyczne prowadzą do okolicznych atrakcji: góry Grodzisko, Opactwa Cystersów, pustelni umiejscowionej pod głazem narzutowym z okresu polodowcowego, Obserwatorium Astronomicznego na Łysinie. Niedaleko znajdują się ruiny zamku nad Rabą, wyciąg narciarski na stoku Śnieżnicy. Znajdują się tu liczne sklepy, kawiarnie i restauracje. Pamiątki minionych dziejów to: XVIII-wieczny kościół z pięknymi malowidłami, XVII-wieczna dzwonnica, liczne XIX-wieczne przydrożne kapliczki dziękczynne, cmentarze z XIX wieku i okresu I wojny światowej.
Łagodny górski klimat, czyste powietrze, czysta woda w nowo otwartym zalewie - zachęcają latem do wypoczynku i pieszych wędrówek szczytami okolicznych gór, skąd rozciągają się przepiękne widoki na Beskid Wyspowy, Beskid Średni, Pogórze Wielickie i widoczne w oddali Pieniny i Tatry. Z okolicznego pasma Beskidu Wyspowego, z góry Ciecień, miłośnicy podniebnych lotów na lotniach i motolotniach znajdują doskonałe warunki do startu i podziwiania okolicy z lotu ptaka. Sprzyjają temu doskonałe prądy termiczne wspaniale unoszące lotnie, a wolna od zabudowań i drzew przestrzeń u podnóża tej góry umożliwia bezpieczne lądowanie na licznych łąkach i polach uprawnych.
Gościnna ludność mile wita przybyłych na wypoczynek gości oferując wygodne pokoje i smaczne posiłki. Bliska odległość od Wieliczki i Krakowa zachęca do zwiedzania znajdujących się tam zabytków kultury światowego dziedzictwa.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Urzędu Gminy Wiśniowa

Oferta gospodarstw należących do tego koła

W tym kole terenowym nie ma jeszcze żadnych kwater

Copyright © 2004-2013 Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne 2013. Projekt i wykonanie: GGG i Mateusz Lenart